آخرین خبرها
خانه / باور های درست / با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید (ادامه)

با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید (ادامه)

درمان

با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید (ادامه)

روان‌کاوی ترس با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید (ادامه)

پس باید ظرفیت پذیرش درمان یا مقاومت روان‌شناختی بالایی داشته باشید؛ باید بتوانید با خود واقعی‌تان مواجه شوید و توانایی تجزیه‌وتحلیل مسائل را داشته باشید. بسیاری از افراد به درمانگر مراجعه می‌کنند تا راه‌حلی برای مشکلاتشان بیابند و اگر درمان به‌جایی برسد که بفهمند خودشان بزرگ‌ترین مانع بهبودی‌شان هستند، به درمان پایبند نخواهند بود و اراده‌ای برای غلبه بر موانع نخواهند داشت؛ این افراد می‌خواهند شخصیتی را که از بین سال‌های طلایی رشد و گذر زمان شکل گرفته، در یک یا دو جلسه بدون تحمل هیچ درد عاطفی تغییر دهند و حالشان خوب شود که قطعاً روانکاوی گزینه خوبی برایشان نیست.

روانکاوی، یک سفر است و مسافری که این راه را می‌پیماید باید انگیزه کافی برای این سفر را داشته باشد اما در این سفر طولانی و پر از تجربه، نقش راهبری که او را همراهی می‌کند یعنی همان روانکاو نیز اهمیت بسیاری دارد تا مسافر بتواند به کمک او احساسات، اندیشه‌ها، تحریکات دردناک و نامطلوب و بازخوردها را یکی‌یکی در بین راه درمان تجربه کند و به مرحله بهبود و آرامش برسد.

روانکاوی با گذشته سروکار دارد، اما در اینجا و اکنون زندگی می‌کند. درمانی طولانی‌مدت است و نیاز به صبر و حوصله دارد. آن‌هایی از عهده‌اش برمی‌آیند که کنجکاو هستند، می‌خواهند از اصالت زندگی بدانند و مشکلاتشان را ریشه‌ای حل کنند. آن‌هایی که درد را می‌فهمند و دنیا را برای یادگیری و تجربه کردن غنیمت می‌شمارند؛ اما به‌واسطه هوشی که دارند دریافته‌اند که به‌تنهایی نمی‌توان این راه پرفرازونشیب را طی کرد و حضور یک همراه دلسوز و آگاه لازم است که خود نیز زمانی، تحت درمان روانکاوی بوده و جنس رنج بیمار را می‌شناسد. هر درمانگر روانکاو، علاوه بر کسب دانش تخصصی و پیشرفته در روانکاوی، خود سال‌ها تحت درمان روانکاوی بوده است تا شایستگی درمانگری را پیدا کند و این موضوع یک اصل مهم است؛ درواقع یک قانون در درمان روانکاوی است که توصیه می‌شود حتماً هنگام انتخاب درمانگرتان از آن مطمئن شوید. همواره توجه داشته باشید، علاوه بر یافتن کسی با زمینه‌های تحصیلی مناسب، به دنبال روانکاوی باشید که به‌راحتی بتوانید با او درباره مسائل شخصی‌تان صحبت کنید

درباره مریم امیری

حتما ببینید

انسان ماشین اثبات باورهاشه_ قانون جذب

انسان انسان ماشین اثبات باورهاشه_ قانون جذب قانون جذب انسان ماشین اثبات باورهاشه یعنی هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =