آخرین خبرها
خانه / باور های درست / با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید

با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید

درمان

با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید

psihoanaliz 2 با درمان و روانکاوی گذشته را حل کنید و به آینده ای روشن قدم بردارید

آیا درمان روانکاوی برای من مناسب است؟
⁣همان‌طور که سلامت جسمی و فیزیکی شما برای تأمین نیازهای اولیه‌ زندگی‌تان اهمیت دارد، سلامت روان نیز پایه و اساس زندگی شما است؛ اما برای داشتن سلامت روان باید از وقت و پول خود سرمایه‌گذاری کنید و رویکرد درمانی‌ای را انتخاب کنید که برایتان مناسب باشد و بتوانید به درمانگرتان اعتماد کنید.ازنظر دانلد وینیکات، «روانکاوی برای کسانی است که آن را می‌خواهند، به آن نیاز دارند و می‌توانند آن را دریافت کنند». درواقع روانکاوی برای کسانی مناسب است که با تمام وجود آن را بخواهند و دنبال شناخت و رشد خود باشند؛ آن‌هایی که در جستجوی درک عمیق‌تری از خود هستند. ازاین‌رو درمان روانکاوی منتظر شخصی با خصوصیات یک بیمار روانی نمی‌ماند بلکه آغوشش را به روی همه گشوده است چون راهی برای رشد و تحول انسان در نظر گرفته می‌شود و یا به‌عبارتی‌دیگر، همه را بیمار می‌داند و کسی را بی‌نیاز از خودشناسی و تغییر قلمداد نمی‌کند.

روانکاوی قصد دارد به کاهش درد و رنج افراد، احیا و سازمان‌دهی مجدد زندگی آن‌ها و پیشرفت در مسیر بازگشت به زندگی عادی کمک کند و به‌خصوص برای افرادی که دچار افسردگی، اضطراب، خشم، مشکلات ارتباطی، اعتمادبه‌نفس پایین، دردهای جسمانی، بی‌انگیزگی، بیماری‌های سخت مانند سرطان، مشکلات سوگ، اختلافات زناشویی، اختلالات جنسی، مشکلات بعد از طلاق و استرس بعد از سوانحی مثل جنگ و بلایای طبیعی شده‌اند، می‌تواند بسیار مفید باشد. روانکاوی، زندگی را از نو می‌سازد و انسان منفعل را به یک سازمان پویا و کنشگر با حق انتخاب تبدیل می‌کند و برای کسانی که می‌خواهند معدنی را بکاوند و درنهایت جواهری گران‌بها از آن بیرون بکشند، درمانی منحصربه‌فرد است.

روانکاوی، یک روش عمیق گفتمانی است که هدف آن آگاهی از افکار و احساسات ناخودآگاه یا دفن شده است. می‌خواهد کمک کند تا احساساتی که اغلب از دوران کودکی تاکنون سرکوب کرده‌اید و اکنون منجر به حال بدتان شده است، به سطح برسد و موردبررسی قرار گیرد.

ادامه در پست بعدی…

 

درباره مریم امیری

حتما ببینید

انسان ماشین اثبات باورهاشه_ قانون جذب

انسان انسان ماشین اثبات باورهاشه_ قانون جذب قانون جذب انسان ماشین اثبات باورهاشه یعنی هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =